Sufity z oknami

Udział naturalnego światła w domowym i nie tylko domowym wnętrzu powinien być jak największy. Pozwala to nieco zaoszczędzić na energii elektrycznej, która wcale nie tanieje. Jest również świetnym zabiegiem estetycznym, dzięki któremu dom staje się bardziej przyjazny i urzeka swoją jasnością.

W przypadku pomieszczeń parterowych, nad którymi nie ma kolejnych kondygnacji można pokusić się o okna sufitowe lub przeszklenia.  Od gustów właściciela zależy, czy mają one być uchylne czy też zamontowane „na sztywno”. Oba warianty mogą być elementem sufitu podwieszanego. Przejrzysta tafla szkla na lub okno mogą być w głębi zabudowy lub wysunięte do przodu.
Ze względów praktycznych warto, aby istniała możliwość zasłonięcia takiego szklanego wlotu specjalną roletą. Najlepiej sprawdzi się wzmacniana roleta zewnętrzna z metalu. Samo szkło również powinno zabezpieczać przed stłuczeniem – tu polecamy tworzywo hartowane. Takie rozwiązanie jest wciąż rzadkością nawet w nowoczesnych aranżacjach wnętrz, ale w pewnych okolicznościach to świetna opcja. Doskonale sprawdzi się chociażby w ogrodach zimowych, jeszcze lepiej imitując wrażenie pobytu w prawdziwym zakątku zieleni.
Rama okienna w takim układzie będzie zazwyczaj wykonana na zamówienie. Ciężko dostać gotowy produkt, który spełni wszystkie oczekiwania. Siłą rzeczy zwiększy to koszty, ale częściowo szklany podwieszany sufit zrekompensuje ten wydatek.

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *