Samodzielnie projektujemy sufit

Jeśli mamy nieco artystycznej i technicznej smykałki, a równocześnie lubimy manifestować we wnętrzu swój indywidualizm, możemy zaryzykować i wykonać projekt sufitu samemu. Ustalenie kształtów i kolorów jakie chcemy uzyskać nie powinno być trudne. Być może zechcemy również sięgnąć po bliskie nam z jakichś względów grafiki – fotografie czy obrazy. Jedynym ograniczeniem jest nasza wyobraźnia i zasobność portfela. Im bardziej wymyślna będzie nasza wizja, tym większe będą koszty jakie wystawi na rachunku wykonawca prac. No chyba że potrafimy jeszcze sami sobie taki sufit zrobić. Jeżeli komuś Bóg nie poskąpił budowlano-remontowych talentów, zaoszczędzi w dwójnasób.

Satysfakcja płynąca z takiej samodzielności musi być ogromna i część ludzi przekonała się o tym. Od razu chcemy dodać, że przy projektowaniu wcale nie jesteśmy skazani na ołówek i kartkę papieru. Żyjemy wszak w erze technicznej, mamy zatem pod ręką komputery oraz specjalne oprogramowanie. Aplikacje służące do kreowania wizualizacji wnętrz to potężne narzędzie zarówno w ręku zawodowca, jak i amatora. Dzięki temu będzie można dokładnie pokazać wynajętej ekipie, o co nam chodzi, a wyegzekwowanie pożądanego efektu końcowego będzie znacznie prostsze.

Punktem wyjścia dla naszych autorskich koncepcji mogą być te, które już istnieją. Szukajmy zdjęć w internecie, przyglądajmy się wnętrzom, które odwiedzamy. Może się z tego narodzić coś niepowtarzalnego.

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *