Nowy sposób na oświetlenie

Nieco wyżej wspomnieliśmy, że podwieszane sufity mogą nie tylko efektownie zdobić, ale także nieść ze sobą wartość użytkową. Teraz pora wyjaśnić, o co konkretnie chodzi. Otóż taki zabudowany sufit może być świetnym sposobem na niestandardowe oświetlenie pomieszczenia. I dotyczy to w gruncie rzeczy każdego zakątka domu lub mieszkania, bo wszędzie można zastosować ten trik. Instalując w suficie reflektory lub płaskie lampy LED-owe bądź halogenowe da się osiągnąć kapitalne rezultaty. Kilka punktowych źródeł światła pozwala doświetlić te miejsca, które szczególnie tego wymagają – na przykład stół obiadowy lub kanapę. Mając do dyspozycji zestaw włączników można zmieniać natężenie światła zależnie od zapotrzebowania.

Od strony technicznej taka instalacja nie jest wielkim wyzwaniem. Całe okablowanie oraz złącza są ukryte wewnątrz zabudowy, więc estetycznie całość wygląda nienagannie. Przeprowadzenie przewodów w odpowiednich miejscach to żaden problem – trzeba jedynie połączyć z nimi wszystkie lampy i zapewnić sterowanie zgodne z życzeniem klienta. W płytach, z których składa się zabudowa należy wyciąć otwory odpowiedniej wielkości, aby umieścić w nich poszczególne reflektory. Zaleca się, aby były one ruchome – to daje większe pole manewru użytkownikom.

Bardzo interesującym, choć dość kosztownym patentem, jest budowa sufitu podświetlanego – to oczywiście dodatek do zwykłych lamp. Dzięki zastosowaniu odpowiedniego materiału i żarówek ukrytych w środku instalacji można nadać w razie potrzeby wyjątkowego klimatu na przykład małżeńskiej sypialni.

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *