Niewykorzystane zakamarki

Gdy już nie da się kupić bardziej pojemnej szafy, ani wymyślić kolejnego gadżetu do przechowywania rzeczy, które nie mieszczą się w półce, nie pozostaje nic innego jak poszukać zakamarków jeszcze nie całkiem wykorzystanych.

Choć często nie wydaje się to na pierwszy rzut oka możliwe, to po wnikliwej analizie tematu okazuje się, że nawet w kawalerce jest dużo niewykorzystanej przestrzeni. Podstawą jest wykorzystanie ścian.

Właściwie na prawie każdej wolnej ścianie można powiesić półkę i to jest sprawa oczywista. Mniej oczywiste jest czasem to, że taką półkę można np. zawiesić na długości całej ściany przedpokoju na wysokości nadproża. Będzie to doskonałe miejsce na trzymanie książek.

Z kolei w łazience można pomysłowo wykorzystać przestrzeń na wieszanie bielizny. Znane od dawna są opuszczane sznury na pranie, które można zawiesić pod samym sufitem w taki sposób, że na co dzień w ogóle nie ingerują w przestrzeń, gdy zaś przychodzi do prania, to można wygodnie powiesić nawet największe obrusy czy poszwy na kołdry.

W niektórych łazienkach niewielką suszarkę na bieliznę np. w formie rozkładanego skrzydła, można natomiast umieścić nad sedesem. Ciekawą przestrzenią do wykorzystania w kuchni jest ściana w części pomiędzy wiszącymi półkami a blatem.

Owszem, miejsca tam nie wiele, ale powinna się zmieścić np. listwa magnetyczna do powieszenia noży. W ten sposób można pozbyć się może i estetycznego, ale zajmującego miejsce (a przy tym też niehigienicznego) stojaka na noże.

You may also like...