Garderoba

W obecnych czasach w projektach mieszkań pojawia się coraz częściej oddzielny pokój na ubrania. Garderoba jest ważnym elementem aranżacji naszego domu więc warto zadbać by to miejsce było urządzone w przemyślany sposób. Jeśli jednak nie mamy oddzielnego pokoju, możemy stworzyć sobie takie miejsce w każdym innym pomieszczeniu.

Przy aranżacji garderoby warto zadbać o odpowiednie zagospodarowanie przestrzeni, tak aby jej wymiar odpowiednio pasował do otoczenia. Funkcjonalność i wygoda to najważniejsze cechy, które powinniśmy wziąć pod uwagę przy projektowaniu naszego miejsca na stroje. Trzeba pamiętać o tym, że często oprócz ubrań trzymamy też tam inne drobiazgi.

Jeśli znajduje się ona w oddzielnym pokoju to warto zadbać także o miejsca na między innymi artykuły gospodarcze. Gdyż często łączy się funkcje garderoby z pewnego rodzaju schowkiem, w którym szafa zawsze jest dobrze widziana.

A to na walizki, a to na odkurzacz i deskę do prasowanie itd. Dlatego warto zadbać o odpowiednie miejsce dla tych rzeczy, gdyż trzymanie ich w innym miejscu w mieszkaniu może często okazać się niewykonalne.

W przypadku zagospodarowania części jednego pokoju na garderobę ważnym elementem jest wybór odpowiedniej szafy. Musi być ona na tyle przestrzenna by pomieścić całą naszą odzież, jednocześnie nie może zajmować za dużo miejsca.

Popularnym rozwiązaniem jest wykorzystanie drzwi przesuwanych, które nie zajmują tyle przestrzeni. Wybór frontów to też ważne zadanie, muszą one odpowiadać wystrojowi całego pokoju. Odpowiedni projekt szafy może okazać się atrakcyjnym elementem estetycznym dla całego pomieszczenia.

You may also like...