Dobry wykonawca poszukiwany

Kiedy założenia są już gotowe i konsument już dokładnie wie, czego oczekuje, można przejść do konkretów. Sprawa najważniejsza dotyczy tego, kto zajmie się wykonaniem prac związanych z montażem sufitu podwieszanego lub dekoracyjnego. Możliwości są zasadniczo dwie i obie były już sygnalizowane powyżej. Czując się na siłach i mając fach w ręku możemy podjąć się tego dzieła sami. Powiedzmy sobie jednak szczerze, iż to scenariusz bardzo rzadki. Tym bardziej, że dobrze zrobiony sufit wymaga doświadczenia i wiedzy. Ekipa, która wykonała w swojej karierze niejedno zlecenie z pewnością poradzi sobie znakomicie i można jej zaufać. Czy dotyczy to jednak każdej z firm oferujących swoje usługi?

Życie uczy, że w każdej branży i na każdej szerokości geograficznej znajdą się partacze i naciągacze. W świecie usług remontowych i budowlanych nie jest inaczej, a może nawet jest tak w szczególności. Mniej lub bardziej samozwańczy „fachowcy” żerują na ludzkiej naiwności i braku znajomości tematu. Przeciąganie prac w nieskończoność, ukryte wady – to ich standardowe zagrywki. Jakość pracy jest niska, za to wymagania finansowe bardzo wygórowane. Sytuację pogarsza zagraniczna emigracja wielu znakomitych rzemieślników, którzy chcą lepiej zarobić na Zachodzie.

Kołem ratunkowym dla zdezorientowanego konsumenta są opinie publikowane w internecie. Szperajmy na forach dyskusyjnych i serwisach służących ocenianiu fachowców. Postawmy na tych, którym zaufali inni. Dobrym pomysłem jest też angaż ekipy z polecenia.

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *