Dekoracja nad głową

Typowy podwieszany sufit ma pełnić przede wszystkim funkcje estetyczne, choć jak za moment się przekonamy może także być interesującym dodatkiem o walorach użytkowych. Póki co skupmy się jednak na tym, jak może odmienić wnętrze pod kątem wizualnym. Zmiana jest spora, ponieważ sufit może operować kolorystyką czy wzorami dobieranymi indywidualnie. Firmy zajmujące się ich wykonaniem są w stanie przygotować instalacje o właściwościach fototapety, odzwierciedlające dowolną grafikę wskazaną przez klienta. Wzór może być też znacznie prostszy, operujący formami geometrycznymi w wybranych kolorach. Często można sięgać po gotowe rozwiązania – są zwykle najtańsze, ale brak im niepowtarzalności.

Typowo dekoracyjny charakter sufitu sprawdza się nie tylko we wnętrzach prywatnych domów i mieszkań – tam pojawia się bodaj najrzadziej. Co innego w przypadku obiektów handlowych lub punktów usługowych. Chcąc przykuć uwagę klientów i stworzyć w środku wyjątkowy klimat, marketingowcy starają się korzystać z nowoczesnych rozwiązań. Sufit epatuje wieloma kolorami, może być również wzbogacony o podświetlenia czy wbudowane ekrany LCD. Zwróćmy na to uwagę będąc w butikach lub galeriach.

Stosowanie podwieszeń ma swoje konsekwencje, którą są szczególnie odczuwalne w pomieszczeniach o mniejszej wysokości. Ulegną one dodatkowemu obniżeniu, co może, ale oczywiście nie musi być odnotowane przez użytkowników.

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *