Czy sufit musi być nudny?

Spośród licznych elementów każdego wnętrza sufity są przez niektórych postrzegane jako kolejna ściana – tyle że nieco inaczej położona. Co za tym idzie, zwykle jest przy urządzaniu domu traktowany farbą i nikt nie poświęca mu zbyt wiele uwagi. Takie podejście dominuje, ale wcale nie musi tak być. Stopniowo rośnie liczba osób, które chcą wykorzystać sufit do tego, by wzbogacić wnętrze o dodatkową wartość estetyczną. Pozwala na to technika konstruowania sufitów podwieszanych, która nie jest zresztą niczym nowym. Budowlańcy robili to już wiele lat temu, ale dopiero dziś dzięki ogromnemu wyborowi materiałów i wzorów można w pełni spożytkować potencjał tej koncepcji.

Podwieszany sufit to sposób na przełamanie dekoracyjnej nudy, która wkradła się do wielu mieszkań i domów. Jako lokatorzy i właściciele przywykliśmy do tego, że sufit musi być prosty i niczym nie zaskakiwać.

Swego czasu niemałą popularnością cieszyły się kasetony, dzięki którym sufity zyskiwały nieco inny charakter. Dziś wciąż można je kupić, choć nie mają już tylu zwolenników. Kaseton to wykonana ze styropianu płyta o wzorzystej fakturze. Przyklejana do powierzchni zamienia ją w imitację gipsowej sztukaterii. Podwieszanie pozwala jednak na znacznie więcej.

Kreacje dekoratorów są bardzo różnorodne i chwilami zaskakujące. Dzięki temu osoby o bardzo odmiennych gustach są w stanie znaleźć rozwiązanie optymalne dla nich. W kolejnych tekstach przyjrzymy się tematowi bliżej.

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *