A może jednak specjalista?

Oczywiście nie należy wymagać od każdego, aby potrafił na własną rękę przygotować projekty sufitu podwieszanego. Mieć jakieś ogólne wyobrażenie i preferencje to jedno, ale opracowanie całości to zupełnie inna kwestia. Jeśli wolimy, aby nad całym procesem czuwał zawodowiec, bezpieczniej będzie się zwrócić o pomoc do architekta wnętrz. Z dostępnością takich usług nie ma obecnie problemu, zwłaszcza w większych miastach. Fachowiec przyjedzie na miejsce, obejrzy pomieszczenie, dokona wstępnych pomiarów. Przekażemy mu także niezbędne wskazówki i powiemy, jak wyobrażamy sobie pokój po remoncie. Reszta w rękach eksperta.

Gotowy projekt zawsze powinien być przedstawiony do oceny klienta, tak aby ten mógł nanieść ewentualne poprawki. Nie należy jednak czynić tego na siłę, bo pewne rozwiązania są po prostu lepsze, gdy zaproponuje je osoba znająca się na rzeczy. Dekorator powinien umieć wysłuchać klientów i właściwie zinterpretować to, czego oczekują. Jedynie wówczas można mówić o profesjonalizmie. Zapatrzenie we własne wizje i lekceważenie opinii klienta niemal zawsze prowadzi do komplikacji w realizacji zlecenia.

Aby dokładnie zapoznać się z konceptem naszego projektanta, ten powinien zaprezentować nam trójwymiarową wizualizację sufitu, wygenerowaną przy pomocy jednego z programów, o których była mowa powyżej. Wtedy sprawa jest klarowna.

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *